نکاتی که باید درباره تشک بدانیم

تشک را به همراه پایه تخت مخصوص خودش خریداری کنید. به عقیده کارشناسان، پایه هر تشک(منظور از پایه محلی است که تشک برروی آن قرار می گیرد)در ویژگی اجرایی آن تشک تاثیر گذار است و چنانچه تشک جدید را بر پایه قدیمی و کهنه قرار دهیم آن تشک نمی تواند آن طور که باید عمل کند.
-         تخت شما باید درحدود ۱۰تا۱۵ سانتیمتر بلندتر از قد شما باشد. در این صورت تخت فردی که دارای قد ۱/۸۰متر است بایداستانداردو درحدود ۲ مترباشد.
-         در مورد تخت های دو نفره باید توجه داشته باشید، چنانچه تفاوت وزن زن و شوهر ۱۸ کیلوگرم یا بیشتر است، باید به جای یک تشک دونفره از دو تشک یک نفره متناسب با وزن هر یک در کنار هم استفاده شود.
-         برای اینکه نرمی یا سفتی تشک را آزمایش کنید، به پشت روی تخت بخوابید و یک دست خود را به صورت صاف به داخل گودی کمر خود سر دهید. اگر دست شما به راحتی به سمت داخل گودی کمرتان سر خورد آن تشک خیلی محکم و سفت است. اما اگر نمی توانستید به هیچ وجه دستتان را به داخل گودی کمرتان سر دهید، آن تشک خیلی نرم است.
-         تشک های روکش دار دارای سطح لطیف تری هستند اما تشک هایی که به وسیله بر چسب ها و موادی خاص در برابر فرسوده شدن مقاوم شده اند، برای افرادی که دارای حساسیت هستند توصیه نمی شود.
-         تشک هایی که حاشیه آنها دارای کوک های (نواردورتشک) متنوع هستند (تشک های ماشینی) دیرتر از شکل می افتند اما سعی کنید تشک ها را هر۳ ماه یکبار پشت و رو کنید.
-         تشک هایی که از فوم ساخته شده اند گرمای زیادی را در خود نگه می دارند.بنابراین اگر به گرما حساسیت دارید می بایست تشک هایی را خریداری کنید که به خوبی هوا را تهویه کنند و از الیاف خنک ساخته ش ده باشند.
-         پس از خرید، تشک جدید را به مدت ۴ ساعت در محیط باز قرار دهید تا هوا بخورد.
-         اگر شما بد خواب هستید یا خواب کافی ندارید، می تواند نشانه این باشد که شاید تشک شما راحت نیست. خستگی و خواب آلودگی در صبح، به سختی از تختخواب بیرون آمدن وکج خلق بودن صبحگاهی نشانه بدخوابی شما است. مطالعات نشان می دهد افرادی که با تحقیق و مطالعه تشک جدیدی را خریداری کرده اند، خواب بهتری را تجربه می کنند.